Prva faza anketa na projektu MemAzija

Prve ankete i prvi rezultati su već tu. U ovoj prvoj fazi trebalo je skupiti informacije o tome kako se u Hrvatskoj uče azijski jezici koje proučavamo: japanski, korejski, hindski, sanskrt.

Kontaktirali smo naravno odsjeke na Filozofskom fakultetu, škole stranih jezika, a isto tako i učenike osobno. Otkrili smo gdje se sve može učiti neki od ovih jezika.

Ankete smo izradili pomoću Googleovih pomagala, pa smo tako uspjeli dobiti i odgovore od onih koji su trenutno daleko od Zagreba, katkad i u drugoj državi.

U anketi nas je zanimalo koliko dugo ispitanici uče jezik, kako ga uče, koja područja im zadaju glavobolju i kako misle da bi se to moglo riješiti. Pitali smo ih i što misle da je najteže naučiti, kao i što misle o primjeni interneta i aplikacija u nastavi stranoga jezika.

Moguće je da smo previdjeli nekoga u anketiranju, pa stoga postavljamo ankete javno. Na ankete ćete moći kao studenti i učenici japanskoga i korejskoga odgovarati do 31.10.
Ako studirate ili učite jedan od indijskih jezika (sanskrt ili hindski) moći ćete odgovarati na ankete do 15.11.2015. Nakon toga se svi prikupljeni podaci analiziraju.

Ako Vas zanima jeste li relevantni za našu anketu, uvjet koji treba zadovoljiti je sljedeći:
imati više od 20h nastave na nekom od jezika koje proučavamo. Molimo stoga studente 1. godina i one koji još tapkaju do 20h nastave da se suzdrže od sudjelovanja u ovoj anketi. Ankete za njih stižu uskoro!

Temeljno istraživanje o učenju japanskoga jezika u RH

Temeljno istraživanje o učenju korejskoga jezika u RH

Temeljno istraživanje o učenju hindskoga jezika u RH

Temeljno istraživanje o učenju sanskrta u RH